Port Sztynort

Ponad 450 miejsc do korzystania, funkcjonalna infrastruktura, usługi sanitarne, noclegowe i gastronomiczne, wydarzenia kulturalne… Czego żeglarz może chcieć więcej?

 

Największy port na Mazurach ma wiele do zaoferowania. Z racji położenia tuż przy Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, pięknego otoczenia i funkcjonalności to jeden z popularniejszych punktów na trasach wielu stałych bywalców. Docenią ją rodzice z dziećmi, miłośnicy historii, przyrodnicy, jak również poszukiwacze wieczornych atrakcji.

logo
logo

Opłata portowa 2021

POSTÓJ JACHTU30 zł (jachty o długości całkowitej do 26 ft. włącznie)

40 zł (jachty o długości całkowitej od 27 ft. do 29 ft. włącznie)

50 zł (jachty o długości całkowitej od 30 ft.)
POBYT OSÓB W PORCIE
(nocleg do god. 13:00 dnia następnego)
20 zł / os.
POSTÓJ JACHTU do 3 godzinbezpłatny (przy okazaniu paragonu za zakupy na terenie obiektu na minimum 50 zł)

20 zł (bez okazania paragonu)
W cenę wliczone są: nielimitowane korzystanie z prysznica i sanitariatów, z wody z kranów przy kei i ze zlewni toalet chemicznych, korzystanie z infrastruktury portowej, podłączenie jachtu do prądu oraz Wi-Fi.

Regulamin portu WIĘCEJ
zarezerwuj!

+48 663 427 782

Rezydenci

PAKIET LETNI5 200 zł
DOM PŁYWAJĄCY7 000 zł (energia elektryczna płatna dodatkowo )

sprawy techniczne

Sprawdź szczegółowy cennik usług dostepnych w porcie.


zobacz ceny

Parking

Samochód osobowy,
VAN
20 zł / doba
Samochód osobowy,
VAN, motocykl
3 zł / godzina
Motocykl10 zł/ doba
Kamper60 zł / doba + 20 zł / osoba
Parking do 3 godzinbezpłatny (przy okazaniu paragonu za zakupy na terenie obiektu za minimum 50 zł; w przeciwnym wypadku opłata zgodnie z cennikiem)

Szkolenia żeglarskie

Pobyt na Mazurach to doskonała okazja by wziąć udział w szkoleniu motorowodnym lub żeglarskim. Kursy takie kończą się państwowym egzaminem dającym możliwość samodzielnego prowadzenia jachtów lub motorówek.

Organizatorem kursów i egzaminów jest renomowana i polecana na Mazurach Szkoła Żeglarstwa „Gertis”.

www.gertis.pl

gertis_egzaminyportrety
Kursy motorowodne

Kursy motorowodne odbywać się mogą w formie stacjonarnej w naszym porcie lub w pobliskim Giżycku. Materiały teoretyczne do nauki własnej, a część praktyczna zajmuje 1 dzień. Oferujemy szkolenia na patent sternika motorowodnego oraz na licencję do holowania narciarza wodnego i innych obiektów pływających.

Zarezerwuj kurs motorowodny
Szkolenie żeglarskie

Szkolenie żeglarskie zakończone egzaminem na patent żeglarza jachtowego odbywają się w kilku opcjach:

indywidualnie

Czyli jacht na wyłączność zacumowany w naszym porcie.

1. czas trwania pełnego kursu to 5 dni szkoleniowych,
2. egzamin szóstego dnia,
3. szkolenie dla maksymalnie 3 osób,
4. nocleg możliwy na jachcie lub w naszym pensjonacie,
5. możliwość szkolenia stacjonarnego lub ze zwiedzaniem Mazur.

rejsy szkoleniowe wędrowne

Czyli kursy z postojem codziennie w innym porcie trwające tydzień lub dwa tygodnie.

rejsy rodzinne z kursem żeglarskim

To propozycja gdy chcecie spędzić rodzinne wakacje na jeziorach lecz połączyć je również z przeszkoleniem się w obsłudze jachtu by w przyszłości żeglować samodzielnie. Instruktor mieszka z Wami na jachcie i wprowadza Was w tajniki żeglarstwa. Polecamy dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami 501 063 682

rycina kogut
Historia Portu
Sztynort

W kręgu miłośników zabytków znany przede wszystkim jako cenny dawny pruski kompleks pałacowo – folwarczny, Sztynort to nie tylko port jachtowy i przystań na północnym odcinku szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przez 400 lat Sztynort (dawniej: Steinort) był siedzibą starego i znamienitego rodu szlachty pruskiej von Lehndorff oraz regionalnym ośrodkiem kultury europejskiej z bogatymi zbiorami bibliotecznymi, numizmatycznymi i znakomitą kolekcją dzieł sztuki. Archiwalne dokumenty świadczą, że Lehndorffowie otrzymali przywilej nadania wielkiej głuszy nad jeziorem już na początku XVI w.

pałac lahendorff
Pałac Lehndorffa

Centralną część stanowi pałac rodziny von Lehndorff, otoczony od północnej strony rozległym 18-hektarowym parkiem z okazami kilkusetletnich lip, buków, a przede wszystkim z wspaniałymi, ponad 600-letnimi, dębowymi alejami.

herbaciarnia sztynort

Sztynort współcześnie

Podczas II wojny światowej w pałacu mieściła się siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych III Rzeszy. Ostatni pan pruskiego majątku – Henryk von Lehndorff należał do antyhitlerowskiego spisku, którego celem miało być przeprowadzenie zamachu na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu w pobliskiej Gierłoży.

Tuż po wojnie w pałacu pełniącym funkcje magazynowe stacjonowali żołnierze radzieccy. Następnie przed długie lata użytkownikiem zabudowań sztynorckiego kompleksu było PGR, a od początku lat 80. XX w. – Polski Związek Żeglarski.

Sklep Żeglarski
w Sztynorcie

Zapraszamy do sklepu żeglarskiego w Sztynorcie. Posiadamy szeroki asortyment akcesoriów i wyposażenia dla łodzi motorowych i żaglowych.

Godziny otwarcia:

pn-ndz: 09:00–18:00

Sklep Spzywczo-przemysłowy

W sprzedaży świeże pieczywo, owoce i warzywa, produkty regionalne… Mamy wszystko!

Godziny otwarcia:

ndz-śr: 08:00–21:00

czw-sob: 08:00–22:00

Książka Sztynort
Przewodnik kulturowy
po Sztynorcie

,,To miała być niewielka publikacja opowiadająca o dziedzictwie kulturowym Sztynortu i jego najbliższej okolicy. (…) Mam nadzieję, że książka Sztynort Blaski i cienie, stanie się wciągającą lekturą, dzięki której Czytelnicy pozwolą się poprowadzić po tutejszych alejach, dróżkach i zakamarkach (…). Na Państwa drodze stawiam też najważniejsze (…) osoby związane ze Sztynortem. To przede wszystkim członkowie rodu von Lehndorff, ale także ich przyjaciele, a nawet wrogowie.”

Do kupienia w sklepie Sztynorckie Rarytasy i online.

kup online